TJ Turnov Házená

TJ Turnov - DHK Pardubice 28:29 (9:15)

foto
Poslední utkání soutěžního ročníku 2016/2017 odehrály turnovské mladší dorostenky na domácí palubovce v sobotu - 6. 5. 2017 - proti soupeřkám z „města perníku“, které  byly v druholigové tabulce na druhém místě. Podzimní utkání v Pardubicích mělo jednoznačný průběh, když hráčky z Turnova prohrály 6 : 24 (3 : 12). Turnovské dorostenky nečekal lehký zápas.
            V 9. minutě vedly pardubické dorostenky 7 : 2 a domácí se herně trápily. Neproměnily několik příležitostí, „dovolily“ soupeřkám skórovat z rychlých útoků
a špatným sunutím v obraně umožňovaly střelbu hostujících z postu levého křídla.
            Druhý poločas byl opakem prvního. Perfektní obrana a pomáhání si v ní, zpřesnění přihrávek, zrychlení přechodu do útoků, vyšší střelecká úspěšnost, úspěšné sehrání a zakončení nacvičených signálů – turnovské dorostenky zkrátka ukázaly, že házenou hrát umí! Vždyť ve druhém poločase porazily druhý celek tabulky 19 : 14!!! Škoda neproměnění šancí v prvním poločase a odskočení soupeřek o 6 gólů. Prohra o jednu branku sice mrzí, ale – slovy trenéra domácích Marka Nováka: „…za předvedený výkon se nemusíte stydět. Bojovaly jste a můžete odejít se vztyčenou hlavou…“.
            Tímto zápasem ukončily turnovské mladší dorostenky první rok účinkování
ve 2. lize. Družstvo sice skončilo s dvěma výhrami na 10. místě, ale pro hráčky byla tato sezóna sbíráním nových zkušeností, které mohou v příští sezóně opět ve stejné soutěži zúročit.