TJ Turnov Házená

HC Milevsko - TJ Turnov 20:17 (11:8)

foto
V sobotu – 29. dubna 2017 – zajíždělo turnovské družstvo žen k utkání do jihočeského Milevska. Ačkoli bylo utkání na jejich žádost přeloženo (z 30. 4.), odcestovalo k utkání opět pouze 10 hráček. Celkem dostačující počet, nebýt však toho, že z tohoto počtu byly 2 brankářky a 4 hráčky hrající na křídlech. Opět chyběly hráčky z postu spojek.
            Do střelecké listiny se první zapsaly turnovské ženy ve 3. minutě utkání. Domácí v šesté minutě vyrovnaly na 1 : 1 a vyrovnáno bylo také v minutě 18., kdy svítil na ukazateli stav 4 : 4. Do 25. minuty se domácí dostaly do pětibrankového vedení 9 : 4 a turnovské hráčky do poločasu stihly brankový náskok pouze snížit alespoň na rozdíl tří gólů.
            Hráčky z Turnova, i přes nepřízeň pana rozhodčího z oddílu Astra Praha Jaroslava Artla, který – stejně jako loni v Milevsku - „obdaroval“ svým velmi přísným rozhodnutím turnovskou hráčku červenou kartou, dokázaly do 44. minuty vyrovnat. To svítil na ukazateli stav 15 : 15. Bohužel, přes veškerou snahu všech turnovských, kdy hráčky z postu křídel zaskakovaly na postech spojek i pivota, se vyrovnání nepodařilo udržet.
            V tomto utkání se po několikaleté přestávce a mateřských povinnostech vrátila do sestavy turnovských házenkářek brankářka Veronika Kubcová (Horáčková).

Sestava (branky):
V. Kubcová, L. Podhajská – A. Koubková (4), R. Kohoutová (3), L. Ševrová (3), V. Ševrová (3/1), P. Bártová (2), I. Tichá (2), M. Poláková, L. Víšková

Poslední utkání odehrají druholigová družstva na domácí palubovce sportovní haly TJ Turnov v sobotu – 6. 5. 2017. Dorostenky budou hostit od 13:00 hod. soupeřky z Pardubic, ženám přicestují soupeřky z pražské Astry. Jejich utkání začíná v 15:00 hod. a pro turnovské hráčky bude velmi důležité, protože se bude hrát o 6. místo. Po porážce Turnovanek v Milevsku mají oba celky stejný počet bodů, turnovské hráčky mají však horší skóre a Astra je jediný celek, se kterým turnovské ženy v podzimním utkání prohrály.