TJ Turnov Házená

TJ Loko České Budějovice - TJ Turnov25:27 (12:13)

foto
České Budějovice byly místem, kam zajíždělo turnovské družstvo žen 22. října k dalšímu druholigovému utkání.
                Do jihočeských Budějovic odcestovalo turnovské družstvo žen bez trenéra J. Möllera (utkání mužů v České Lípě), pouze s deseti hráčkami. V sestavě chyběly spojky D. Aissi, Š. Gahlerová, na pivotu J. Nalezencová, a tak se na některých postech turnovského družstva trochu improvizovalo.
            Celé utkání bylo až nečekaně vyrovnané a oba celky se střídaly ve vedení. Ve 39. minutě se Turnovanky dostaly do tříbrankového vedení 19 : 16, v 50. minutě bylo srovnáno 23 : 23, v 56. minutě svítil na ukazateli stav 25 : 25. Do konce zápasu byly střelecky 2x úspěšné už jen turnovské ženy, které si vybojovaly zasloužené vítězství. Vedoucí družstva žen V. Ševrová: „Pochvala všem za předvedený kolektivní a bojovný výkon jak v útoku, tak v obraně. Soupeřky nastoupily s plnou soupiskou, byly to rychlé, mladé hráčky, ale holky se nezalekly a utkání předem nevzdaly. V bráně nás opět podržela L. Podhajská.“