TJ Turnov Házená

TJ Turnov - TJ Slavoj Tachov 27:18 (12:6)

foto

Ze západočeského Tachova přicestovalo v sobotu také družstvo žen. Tachovské házenkářky byly před tímto utkáním v tabulce pouze o jeden bod za hráčkami z Turnova, tedy na 4. místě druholigové tabulky. Čekal se tedy hodně vyrovnaný zápas, a protože to nebylo první měření sil s těmito soupeřkami, byly turnovské házenkářky připraveny na hodně tvrdě hrané utkání.

Nástup do zápasu vyšel lépe hostujícím hráčkám, které ve 2. minutě vedly 2 : 0, a kdo viděl utkání mladších dorostenek, začal mít pochybnosti, zda utkání nebude mít stejný průběh. Soupeřky hýřily rychlostí, tvrdostí… V 7. minutě však bylo srovnáno, na ukazateli svítil stav 2 : 2. O minutu déle se dostaly do vedení 3 : 2 opět západočeské házenkářky. Bylo to však jejich poslední vedení v tomto utkání. Ve 24. minutě vedly domácí hráčky o 4 branky (8 : 4) a do konce poločasu zvýšily brankové vedení ještě o další dva góly.
Čím vyšší byl brankový rozdíl, tím více byly soupeřky z Tachova nervóznější a nepříjemnější, což jim příliš nepomohlo. Za tvrdé fauly byly vyloučeny, hrály chvíli v oslabení 4 na 6. (J. Nalezencová utkání z důvodu zranění nedohrála). Nejvíce vedly domácí ženy o 12 branek (24 : 12, 25 : 13v 52. a 53. minutě) a tak bylo o vítězkách rozhodnuto.
Turnovské házenkářky podaly v poli dobrý kolektivní výkon – nejen v útoku, ale také v obraně. (Současná nejlepší střelkyně druholigové soutěže, tachovská Zdeňka Sluková, se v Turnově prosadila pouze 3x). Svým výborným výkonem podpořila své spoluhráčky chytající Lucka Podhajská, která nastoupila i přes svůj zdravotní hendikep – výron v kotníku a předvedla výborné zákroky nejen ve hře, ale dokázala vychytat i 8 trestných sedmimetrových hodů!!!